Ciekawe turystyczne destynacje

Niektóre z tych miejsc, w tym luksusowe wyspy, to nieoczekiwane hotspoty, których nigdy nie spodziewałeś się zaoferować niedrogiego wypoczynku. Przewiń listę najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2021 roku…

Park Narodowy Great Smoky Mountains, USA

Dziwnie mało celebrowany poza Stanami, ten oszałamiający park narodowy nie jest tajemnicą, co roku przyciąga 10 milionów turystów. Wstęp jest bezpłatny, co oznacza, że ​​widok z Clingmans Dome i odkrywanie atmosferycznych pozostałości Cades Cove nie będzie Cię kosztować nic więcej niż dotarcie tam, mówi Lonely Planet. Oferuje również jedne z najlepszych wędrówek w Ameryce

Malediwy

Jednym z miejsc, których nigdy nie wyobrażałeś sobie na tej liście, są Malediwy. Ten niebiański archipelag jest najbardziej zaskakującym miejscem w zestawieniu Lonely Planet w najlepszej cenie w 2019 roku. Jego eksperci twierdzą, że wieści o niedrogich miejscach na pobyt na wyspach. „OK, nie mówimy o Azji Południowo-Wschodniej taniej, ale coraz więcej zamieszkałych wysp niebędących kurortami ma własne, lokalnie prowadzone pensjonaty”. Spodziewaj się zapłacić około 70 funtów za noc w niezależnych hotelach.

Houston, USA

W mieście, z którego prowadzono lądowania na Księżycu, znajduje się 10 muzeów, które można zwiedzać bezpłatnie w Dzielnicy Muzeów, a także inne, które oferują specjalne dni bezpłatne. Jedzenie na mieście w teksańskim mieście również nie musi oznaczać restauracji z najwyższej półki, ponieważ jego zróżnicowana kuchnia obejmuje nominowaną do nagrody Jamesa Bearda Mala Sichuan i Crawfish & Noodles w Chinatown.

Argentyna

Koszty dla podróżnych wzrosły na przestrzeni lat, ale „wysiłki kraju mające na celu zachęcenie turystów mogą przynieść znaczne oszczędności”. Lonely Planet twierdzi, że podróżnicy z zagranicy, którzy płacą za zakwaterowanie międzynarodową kartą kredytową, otrzymują zwrot 21-procentowej stawki podatku od wartości dodanej. Tanie linie lotnicze Norwegian oferują również loty do Buenos Aires, co może obniżyć koszty dojazdu.

Bangladesz

Lonely Planet mówi, że jest tu wiele do odkrycia, gdzie znajdują się różnorodne, ekscytujące miasta, najdłuższa plaża w Azji i rozwijająca się scena surfingowa na bazarze Coxa, a także namorzyny i dzikie tygrysy. Zawsze było to niedrogie miejsce, w którym można odwiedzić miejsca światowego dziedzictwa UNESCO, historyczne miasta i buddyjskie ruiny. Aby uzyskać tanią aktywność, spróbuj przejechać się niezapomnianym Rocket, zabytkowym parowcem z kołem łopatkowym, z Dhaki do Barisal.